вторник, 29 ноября 2016 г.

Вестмінстерське абатство

Вестмінстерське абатство – головна соборна церква Англії, розташована в одному з центральних районів Лондона, Вестмінстері. Собор є архітектурним шедевром ранньої готики. Вестмінстерське абатство відоме своїми багаточисельними усипальнями та скульптурними монументами королів та королев. Також в ньому знаходиться близько 600 гробниць видатних державних діячів, вчених, військових, музикантів, письменників, які прославили Англію. 
Результат пошуку зображень за запитом "вестмінстерське абатство"
Історія Вестмінстерського абатства нерозривно пов’язана з історією бенедиктинського монастиря, котрий був заснований у 960 році єпископом Лондонським Дунстаном. Майже через століття, у 1040 році, король Едуард Сповідник (останній з англосаксонських королів) на набережній ріки Темзи побудував королівський палац. У 1065 році біля нього був зведений новий монастир на честь Святого апостола Петра. Абатство почало називатися «west minster» (західна монастирська церква), щоб відрізнити його від Собору апостола Павла (східної монастирської церкви) у старовинній частині Лондона – Сіті. 
З 1066 року, починаючи з Вільгельма I Завойовника (засновника норманської династії), всі монархи Англії коронуються у Вестмінстерському абатстві. Заступництво короля, дарування нових земель, присутність усипальні Святого Едуарда Сповідника (король Едуард був канонізований у 1161 році) сприяли процвітанню та впливу цього релігійного закладу. На сьогодні від старовинного норманського монастиря збереглися лише арки келій монахів та масивні підтримні колони усипальні. Також залишились двері XI століття у вестибюлі капітулу абатства. 
Протягом кількох століть планування абатство вдосконалювалось. У 1253 році був завершений зал Капітулу у південно-східному трасепті. З XIII століття до 1547 року у ньому проходили засідання Палати громад. Після пожежі у 1298 році був побудований клуатр з південної сторони. У 1245 році король Генріх III перебудував абатство у новому готичному стилі, моделлю для якого слугували французькі готичні собори (такі як у Реймсі або Ам’єні). До жовтня 1269 року були розширені церковні хори, трансепт (поперечний неф) та східний вхід. Останки Святого Едуарда були перепоховані у новій прекрасній усипальні, де знаходяться і зараз. Біля неї були поховані всі середньовічні королі та їхні дружини: Генріх III, Едуард I, Елеонора Кастильська, Едуард III та Філіпа Ено, Ричард II та Анна Богемська, Генріх V. 
Сучасних своїх розмірів та зовнішнього вигляду Вестмінстерське абатство набуло у середині XV століття. Будівля монастиря має у плані форму латинського хреста, подовженого зі східного краю капелою Генріха VII, котра була побудована у 1503-1519 рр. у пізньому, т.зв. "перпендикулярному" стилі, або стилі Тюдор. Зараз це капела ордена Лазні, заснованого Генріхом IV у 1399 році.
Цікава історія походження назви цього ордену. Згідно з переказами, король перервав свої гігієнічні процедури, щоб прийняти відвідувачів з проханням. Лицарі, котрі були присутні при цій сцені, стали першими кавалерами ордена Лазні. Зараз за правилами загальна кількість кавалерів ордена Лазні не може перевищувати 1878 осіб, а найвищого рівня – звання Лицаря Великого Хреста ордена Лазні – може досягти тільки 95 осіб. 
Загальна довжина абатства з капелою - 156 м, довжина трансепта - 62 м. Ширина головного та бокового нефів - 22 м, а ширина трансепта - 26 м. Висота собору - 31 м, башти підіймаються на висоту - 69 м, три нефи та трансепт мають обхідну галерею та увінчані кам’яним склепінчастим перекриттям. 
Між 1482 та 1523 р. поряд з абатством була зведена церква Святої Маргарити, що спочатку була молельнею для слуг. З 1614 р. церква стала парафіяльною церквою Палати громад. 
У 1503 році за наказом Генріха VII (1457-1509) була закладена каплиця Богоматері. Первісно вона повинна була слугувати місцем поховання Генріха VI, але стала усипальнею для самого Генріха VII. Біля входу до каплиці розташовані усипальні Єлизавети I та Марії I. У капелі висять знамена Лицарів Великого Хреста ордена Лазні, яким також присвячена каплиця. На лавах встановлені таблички з гербами ордена. У східній частині каплиці знаходиться маленька меморіальна капела Королівських повітряних сил, на вікні зображена «Битва за Британію» (одна з найбільших битв часів Другої світової війни) роботи Х’ю Істона, наданий список загиблих. 
Перед нею – камінь, напис якого говорить, що на цьому місці було поховання Олівера Кромвеля протягом двох років до того, як його тіло вийняли та повісили на шибениці на Тайберні, на лобному місці. У південній галереї каплиці спочиває прах Марії, королеви Шотландії. Південна крита галерея веде вздовж апсиди від каплиці Богоматері до південного крила. Біля неї знаходяться дві невеликі каплички. Каплиця Святого Миколи відокремлена від галереї кам’яною ширмою, яка була побудована ще у середні віки. Палець святого був одним з предметів релігійного шанування абатства до Реформації. 
У 1740 році були добудовані дві башти. Інтер’єр абатства відноситься до періоду розквіту готичної архітектури. Тут проходили чисельні події, пов’язані з життям держави та королівської сім’ї. У абатстві зберігається дерев’яний коронаційний трон, виготовлений для Едуарда I. Під сидінням дерев’яного трону знаходиться Скунський камінь, відомий як «Камінь долі». Цей камінь, за переказами, слугував узголів’ям патріарху Іакову у Вефілі та використовувався при коронації королів Шотландії. У 1296 році Едуард Довгоногий перевіз його із Скуна як воєнний трофей. 
У північному крилі абатства стоять статуї, які увіковічують пам’ять державних діячів Британії, серед яких – віконт Пальмерстон, Вільям Пітт, сер Роберт Піл (міністр внутрішніх справ, який заснував поліцію у 1820 році; на його честь англійських поліцейських називають «боббі»), У.Е. Гладстон, Б.Дізраелі (організатори кампанії проти работоргівлі). 
У південному крилі знаходиться відомий Куточок поетів. Традиція ховати письменників та поетів у Вестмінстерському абатстві розпочалася з того, що на самому початку XV століття тут був похований засновник літературної англійської мови, «батько англійської поезії» Джеффрі Чосер (1340-1400). Наступним був великий англійський поет епохи Відродження Едмунд Спенсер (1552-1599) – засновник «спенсерівської строфи» та «спенсерового сонета». 
Результат пошуку зображень за запитом "вестмінстерське абатство"
У Куточку поетів знаходяться також гробниці, меморіальні плити та пам’ятники Роберту Бернсу (1759-1796), Ричарду Брінслі Шерідану (1751-1816), лорду Джорджу Байрону (1788-1824), Джейн Остін (1775-1817), лорду Альфреду Теннісону (1809-1892), Чарльзу Діккенсу (1812-1936), Томасу Гарді (1840-1928), Редьярду Кіплінгу (1865-1936), Томасу Стернзу Еліоту (1888-1965) та багатьом іншим. Перед статуєю одного з найвідоміших драматургів світу Вільяма Шекспіра (1564-1616) – могила видатного виконавця ролі Гамлета Лоуренса Олів’є. У наш час місця для поховань уже не залишилось, і імена записують над могилою Чосера. 
Перед вівтарем Куточка поетів – інкрустована косматіанською мозаїкою підлога (1268 р.). Малюнок мозаїки зображує влаштування світу за Птолемеївською системою. 
Через монастирський дворик можна потрапити до будинку Капітулу (1250 р.), у якому первісно обговорювались поточні справи монастиря та розподілялись доручення. Тут збереглися середньовічне настінне малювання та мозаїчна підлога XIII століття. З другої половини XIV століття тут проходили засідання Палати громад. Поряд з залом Капітулу знаходиться стародавня Дарохранителька (1065-1090) – скринька, у якій зберігаються еталонні бруски золота та срібла, з якими порівнювались тільки-но відчеканені монети під час щорічної проби монет. 
У головному нефі собору знаходяться пам’ятники Вінстону Черчиллю (1874-1965), Ісаку Н’ютону (1642-1727), Чарльзу Дарвіну (1809-1882) та іншим вченим. У центрі нефу розташована Могила невідомого солдата Першої світової війни. У 1996 році тут був встановлений пам’ятник безвинним жертвам тиранії, насилля та війни. 
Однією з найстаровинніших частин Вестмінстерського абатства є музей. Він бере початок майже із заснуванням норманської церкви королем Едуардом Сповідником у 1065 році. Найбільш цінними експонатами виставки є унікальна колекція королівських та інших поховальних скульптурних зображень. Ця колекція складається з надмогильних зображень Едуарда III, Генріха VII, Єлизавети I, Чарльза II, Вільгельма III, Марії II, Анни. У колекції зберігається рідкісний експонат – корсет королеви Єлизавети I, виготовлений у 1603 році. 
Також у колекції зберігається запрестольний образ XIII століття; сідло, шпага, щит Генріха V, котрі були поховані з ним у 1422 році; два вітражі середньовічних вікон; скульптура з норманського монастиря XII століття; збруя генерала Монка, покладені до його гробниці у 1670 році. 
Для подальшого збереження старовинного вигляду у другій половині ХХ століття розпочалась поступова реставрація Вестмінстерського абатства. Багато в чому вона стала можливою завдяки діяльності Опікунської ради Вестмінстерського абатства під головуванням Його Королівської Високості герцога Единбурзького. На відновлювальні роботи вже витрачено 25 млн. фунтів стерлінгів, але реставрація досі продовжується. 
Довідкова інформація: 
Вестмінстерське абатство та прилеглі до нього церкви відкриті для відвідувачів з 10.00 до 16.00, вартість квитка – 10 фунтів стерлінгів. Музей при абатстві працює також з 10.30 до 16.00, вхід вільний.



Лондонський даблдекер: символ британської столиці

Даблдекер - це двоповерховий автобус, що становить вагому частину наземного транспорту Лондона. Автобус «Рутмастер», маючи більше ніж піввікову історію експлуатації, став важливою пам'яткою столиці Англії.
Достовірних відомостей про час появи в світі перших автобусів на сьогоднішній день немає, але все ж відомо, що перші спроби створення таких засобів пересування робилися у Франції, але вони завершилися невдачею. А ось в Англії в двадцятих роках XIX століття прообраз першого автобуса вдалося втілити в життя, хоча в рух такі транспортні засоби наводилися за допомогою коней.
Що стосується двоповерхових автобусів, то вони в основному застосовувалися в Англії, а також у Франції. Такі засоби пересування називали «Omnibuses», при цьому пасажирів залучали в такі автобуси найрізноманітнішими способами. Наприклад, проїзд у другому ярусі був наполовину дешевше, також для дам обладнали спеціальні розділові сидіння, щоб їх не бентежила перспектива поїздки на загальних сидіннях з незнайомими джентльменами. Але все ж поїздки в трамваях або поїздах обходилися для жителів Англії дешевше, що ускладнювало популяризацію двоповерхового автобуса.
Лондонский даблдекер: символ английской столицы

Звичаї та традиції Великобританії

Звичаї та традиції Великобританії помітно відрізняються від інших націй. Британці неймовірно пишаються цим і намагаються не зраджувати своїм принципам. До цих пір у них зберігається лівосторонній рух і дуже популярна гра в крикет. Вони дуже неохоче поміняли свої обожнені дюйми на сантиметри, пінти на літри, перейшовши на десяткову систему мір. Але, незважаючи на те, що вся Європа вимірює відстань кілометрами, британці не бажають змінювати свої милі.
Результат пошуку зображень за запитом "англія"
Найвідоміші звичаї і традиції Великобританії — Це чаювання і гра в крикет. Британці обожнюють пити чай з молоком і дотримуються давньої чайної традиції під назвою «five o’clock». А кожне літо на полях біля сіл можна спостерігати людей, що грають в крикет. На перший погляд здається, що це дуже нудна і повільна гра, але насправді вона сповнена різних особливостей і хитрощів. Дуже люблять англійці грати в дартс, іноді — в шахи та шашки.
Британці — досить холоднокровний народ. Вищим проявом похвали для них є стримані фрази типу «нормально», «непогано», так як звичаї і традиції Великобританії наказують стриманість в судженнях і навіть якусь манірність. Англійці не люблять показувати свої емоції, хоча по натурі вважаються досить товариськими людьми зі своєрідним почуттям гумору.
Звичаї та традиції Великобританії передбачають також деякі правила етикету. Так, перед обідом потрібно обов’язково переодягатися, а при розмові, особливо за їжею, слід уникати теми грошей, чиєїсь особистої життя і Північної Ірландії. Дуже некультурно обмінюватися візитними картками, перебуваючи в гостях.

Традиційні страви Великої Британії

Одна з перших асоціацій, яка виникає в європейця при згадці Англії - це, звісно ж, чай. І це насправді так, англійці дуже шанують традицію чаювання, хоча й завезли її зі своєї колишньої колонії - Індії.
Зверніть увагу - чай у Великобританії п'ють із молоком, часто несолодкий або з однією ложечкою цукру. Якщо ж ви хочете чашку звичного для українця чорного чаю, неодмінно наголосіть: "Black tea without milk, please".
Втім, останнім часом британці, як і ми, дедалі частіше п'ють із ранку каву - як із молоком, так і без.
Що на сніданок? 
Перший сніданок британця за всіх часів починався традиційно: яєчня, підсмажений шматочок бекону, сосиски або ковбаса, помідори, гриби. Щоправда, сучасний темп життя вніс деякі корективи в ритуал англійського сніданку. Дедалі частіше жителі Великобританії їдять уранці кукурудзяні пластівці з мюслі, шоколадом, родзинками, цукатами або іншими сухими сніданками швидкого приготування.
При цьому чашка чаю з тостом і джемом усе одно залишається обов'язковою! До речі, хліб британці їдять в основному вранці та у вигляді тостів.
Якщо ви - любитель усе їсти з хлібом, у Великобританії доведеться про це подбати самостійно, оскільки далеко не в усіх пабах і ресторанах його подають. Зате завжди є альтернатива - можна замовити сендвіч із начинкою.
Другий сніданок - ланч - в Англії фактично замінює наш обід. Ланч у британців зазвичай починається в період із полудня до першої години дня. У цей час традиційними вважаються сендвічі - бутерброди трикутної форми. Ними зручно перекусити, якщо ви десь у дорозі, на роботі або зустрічаєтеся з друзями на природі. Найбільше британці люблять їх готувати з білого хліба з сиром, шинкою і обов'язково з огірками, салатом або іншими овочами.
Якщо ж вас запрошують на "біг ланч" - приготуйтеся повноцінно пообідати рисом із м'ясом і овочами, з'їсти велику запечену картоплю з начинкою, сосиски або іншу смакоту. Традиційно британці використовують мінімум соусів і приправ, зате обожнюють цибулю, моркву, горох та інші овочі у вареному або запеченому вигляді. Саме їх в асортименті й подають на гарнір.
Чи не хочете пообідати? 
Той обід, до якого звикли ми, жителі континенту, у британців починається тільки о 19:00, і дуже відрізняється від нашого. Наприклад, в Англії на вечірній обід їдять суп. Але, як правило, це густий суп-пюре з овочами і без м'яса. Буде і друга страва - шматочки курки в соусі карі, індичка або тонко нарізаний ростбіф (запечена яловичина) з гарніром.
Тих, кого не влаштовує завеликий часовий проміжок між ланчем і обідом, поспішаємо заспокоїти - скоротати час до вечора допомагають традиційні чаювання. Five o'cklock tea - файв-о-клок, або чай о п'ятій годині - і сьогодні подають у багатьох домах Великобританії.
Національна англійська кухня дуже стримано ставиться до трав і спецій, але до кожної м'ясної страви вам неодмінно запропонують підливку або спеціальні фруктові та ягідні соуси. Тут відчувається вплив індійської кухні: серед англійців популярний чатні (chutney) - особливий солодкувато-гострий соус із маринованих варених фруктів із прянощами. Що ж до м'яса, то британці завжди із задоволенням їли свинину, баранину, яловичину, телятину. Англійська кров'яна ковбаса, біфштекс із кров'ю, ромштекс добре відомі далеко за межами Великобританії.
Овочів і фруктів британці їдять багато - як сирих, так і у відвареному або запеченому вигляді. Популярні не лише традиційні англійські яблука, сливи, ревінь, гарбуз, селера, листя салату, але й екзотичні апельсини, манго, авокадо та інші, які можна купити на ринку в будь-яку пору року.
Солодкий десерт 
Знаменитий сьогодні далеко за межами Великобританії пудинг - десерт з яєць, цукру і борошна - давно полюбився гурманам із різних країн. Пудингом англійці називають будь-який десерт - а вони великі любителі солодкого! Але в класичному вигляді це або легкий пиріг, або запечені фрукти під борошняною крихтою.
Винятком є лише знаменитий йоркширський пудинг чи пиріг, який зазвичай подають до ростбіфу чи якоїсь іншої м'ясної страви.
Що стосується алкогольних напоїв, то в цьому питанні жителі острова також залишаються вірними традиціям: ель, портер, бочкове пиво. З міцніших популярні ром, віскі, бренді, портвейн.
Шотландія: вівсянка й гуляш 
Наступний пункт призначення нашої смачної подорожі - королівство з дуже давньою і багатою історією. Впливали на Шотландію в різні часи багато країн, що позначилося й на місцевій кухні.
І, тим не менше, кулінарні традиції королівства сьогодні - це чудове поєднання спадщини кельтів і національних смакових особливостей інших культур.
Вівсянка, сер!
Колись давно в Шотландії дуже популярною була вівсяна каша. Так, так, саме - "вівсянка, сер". І подавали її виключно на сніданок. Але висміяну в анекдотах вівсяну кашу вам навряд чи запропонують.
Більшість британців дійсно люблять вівсянку і їстимуть із задоволенням каші з будь-яких наших круп, але самі їх практично не готують, вважаючи за краще вівсяні мюслі, пластівці та солодкі батончики.
Єдине, чого не виносять у Великобританії, - гречку. Купити її можна лише в спеціальних магазинах для росіян.
Перша страва, друга страва і десерт! 
А от чай п'ють жителі Шотландії з дуже популярним пісочним печивом. Воно цікаве тим, що випікається зазвичай у вигляді великого кола, а перед вживанням його ріжуть на невеличкі трикутні шматочки.
На відміну від англійців, шотландці значно більше люблять супи. Вони обов'язково повинні бути наваристими. Особливо смачний суп із копченою рибою або м'ясний бульйон з овочами й перловою кашею.
Що стосується других страв, то вельми смачні телячі рубці з потрухами й печеня, гарніром до якої може бути картопля, ріпа, горох. Шотландці зберігають багато різних рецептів подібних страв, і якщо вам пощастить, гостинні місцеві жителі не лише пригостять вас дуже смачним гуляшем (особливим чином тушкованою яловичиною), але й поділяться секретом його приготування.
Та не варто забувати і про десерт! Тим більше що в Шотландії до цієї частини трапези ставляться дуже серйозно. І чого лишень не буває на столі - найсвіжіші булочки з джемом, кекси, різноманітні солодкі пудинги, десерти зі збитих вершків та ягід.
Ну як, вам уже хочеться все це покуштувати? Але це ще не все - ми вирушаємо до кінцевого пункту кулінарної подорожі - до Уельсу.
Уельс: устриці й прянощі 
Мабуть, це князівство є одним із найбагатших у Великобританії щодо кулінарних традицій.
Основи валлійської кухні заклали, звісно, кельти. На великих домашніх вогнищах жінки багато століть готували в казані суп-гуляш, який вважався основною стравою. Свинину, яловичину або баранину приправляли травами, вівсом - для надання супу більшої густоти. Втім, овес був основною їжею валлійців у XII-XIII століттях. Але також дуже цінувалися сир, вершки, тим більше на фермах молочні продукти вироблялися у великій кількості.
Сир і риба - найкращі друзі жителів Уельсу 
Втім, два-три види сиру на сніданок вам запропонують у будь-якому куточку Великобританії, де дуже розвинене тваринництво. Але в Уельсі обов'язково варто скуштувати знаменитий овечий сир, який місцеві фермери виробляють за стародавніми рецептами своїх предків.
А от вершкового масла британці їдять зовсім мало - його намазують на хліб тоненьким шаром. "Кажуть, що ми спочатку намазуємо хліб маслом, а потім його відскрібаємо, і так і їмо", - жартує з цього приводу знайомий валлієць.
Різноманітність у традиційну валлійську кухню в усі часи привносила риба. Адже морське узбережжя Уельсу багате на різних представників водного світу. Тож у їжу вживалося все, чим радувала місцева фауна: морські гребінці, креветки, устриці, молюски.
Однак жодна рибна страва не було б смачною, якби не різноманітні прянощі, які дуже люблять використовувати валлійці: кріп, чебрець, коріандр, фенхель, м'ята, гірчиця і багато іншого.
Випічка: загартовуємо волю 
Дуже багато туристів, відвідуючи Уельс, не можуть відмовити собі в задоволенні покуштувати випічку! Обов'язково спробуйте хлібці з червоних водоростей і фруктовий хліб, якими славиться Уельс.
Рецепти хліба, булочок, коржів у більшості своїй - це також спадщина кельтів. І сьогодні просто неможливо пройти повз крамницю булочника, щоб не купити ще теплий хліб із хрусткою скоринкою або пишний коржик, випечений прямо у присутності покупця!
Хоча в різних куточках Великобританії переважають свої кулінарні традиції, протягом останніх десятиліть британська кулінарія значно змінилася. Китайська, індійська, французька, італійська, тайська, мексиканська та інші кухні світу зараз не менш популярні, ніж традиційні страви.
Не дивуйтеся, якщо в пабі, де раніше подавали лише англійську рибу зі смаженою картоплею - "фіш-енд-чіпс", сьогодні вам запропонують італійську пасту, іспанську паелью, африканський кускус або американські гамбургери з картоплею "фрі". Адже така різноманітність допомагає знайти страви, які сподобаються саме вам! 

Свята Великобританії


Новий рік 
Результат пошуку зображень за запитом "новий рік"
Новий рік та Різдво - одні з улюблених свят британців. У цей час святковий Лондон перетворюється: навколо з'являється безліч ялинок, прикрашених яскравими гірляндами. Головне новорічне дерево - ялина, розташована на Трафальгарській площі. Примітно, що дерево щорічно привозять до Великобританії з Норвегії. Таким чином, норвежці висловлюють свою вдячність британцям за порятунок під час другої світової війни членів Норвезької королівської сім'ї. Також щорічно у Великобританії проходить Різдвяний базар у містечку Лінкольн.Новий рік у Великобританії, до речі, не вважається таким великим святом, як у нас. Найчастіше він відзначається без подарунків і не завжди в колі в сім'ї або близьких людей. Традиційних страв для новорічного столу теж немає, але англійці люблять готувати яблучний пудинг. Є у британців «корисна» традиція - приймати важливі рішення, які повинні поліпшити їхнє життя, наприклад, зайнятися спортом, кинути палити, почати правильно харчуватися і так далі.

Різдво
Результат пошуку зображень за запитом "різдво англія"
З 1-го по 24 грудня триває підготовка до Різдва. Вінки з свічками - це одна з головних традицій підготовчих тижнів. Ця традиція прийшла з католицизму і поширена у всій Європі. Щонеділі запалюється нова червона свічка. А в вечір перед Різдвом запалюється символ того, що в світ прийде Христос і освітить тьму - біла свічка. Запалюються свічки, як правило, в той час, коли родина збирається увечері разом за молитвою.

Вальпургієва ніч
Результат пошуку зображень за запитом "вальпургієва ніч"
Хотілося б звернути Вашу увагу і на такий день, як Вальпургієва ніч - це один з найважливіших язичницьких свят, присвячених родючості. Ще, за повір'ям в цю ніч, 30 квітня, відбувається головний шабаш відьом. Пов'язаний це свято зі уімбурнской черницею святого Вальпурга. Вона була дуже знаменита, і після смерті її стали вважати святою. Також багато британців вірять, що в цю ніч на Лисій горі на шабаш збираються відьми.

Хеллоуїн
Результат пошуку зображень за запитом "хеллоуїн"
Ще один містичне свято - Хеллоуїн. Відзначається він в останній день жовтня. Хеллоуїн прийшов до Великобританії з давніх часів. Він мав дуже велике значення, так як в цей день за допомогою ритуалів прощалися зі старим і поганим, і зустрічали нове. На Хеллоуїн предки англійців приносили дари богам природи - різні фрукти, овочі і квіти.
 Вони вважали, що за це боги пошлють їм допомогу і підтримку. Крім цього, дівчата вірили, що в Хеллоуїн вони можуть дізнатися ім'я і зовнішність свого нареченого, гадаючи на різних предметах. Зараз же в цей день англійська молодь влаштовує вечірки, а діти ходять, вбрані по домівках, приймаючи в дар солодощі.

Квіткове шоу
Результат пошуку зображень за запитом "квіткове шоу челсі"
В кінці травня в Челсі проходить найпопулярніше у світі квіткове шоу. У павільйонах фестивалю представлено більше сотні квіткових виставок з усього світу. Це найбільша виставка-ярмарок триває кілька днів. Любителі квітів можуть помилуватися красивими рослинами, а також придбати найбільш вподобане з них.